Gyermekkora óta a szerszámkészítés bűvöletében él a nemetközi QForm verseny harmadik helyezettje - interjú Varga József Viktorral

Varga József Viktor gépészmérnöki mesterszakos
hallgatónk, a 2021-es Hot Bulk Forging Olympiad
 3. helyezettje
Gépészmérnöki mesterszakos hallgatónk, Varga József Viktor a harmadik helyezést érte el egy orosz hallgatóval holtversenyben a 2021-es Hot Bulk Forging Olympiad versenyen. Interjú.

Első körben, mesélj magadról egy kicsit, miért döntöttél úgy, hogy gépészmérnöknek tanulsz!

Veszprémi származású vagyok, lakatos-szerszámkészítő-hegesztő mester édesapám 1997 óta egy kis vállalkozást vezet, amely autóalkatrészek felújításával foglalkozik. Én már gyermekkorom óta ennek a bűvöletében élek, már általános iskola végén is erősen valószínűnek tartottam, hogy gépészmérnök leszek.
Először egy szakközépiskolában szerettem volna megkezdeni a tanulmányaimat, de végül a veszprémi Lovassy László Gimnáziumra esett a választás, és itt érettségiztem.

A felvételi során egyértelmű volt, hogy a BME Gépészmérnöki Karának gépészmérnöki alapszakát jelölöm meg, és egyből tudtam, hogy jól döntöttem.

Miért döntöttél úgy, hogy indulsz a Hot Bulk Forging Olympiadon?

Gépészmérnöki mesterszakon az anyagtudományi specializációt választottam, mert szerettem volna egy új tudományterületen kipróbálni magam, és egy ott tanuló nagyon jó barátom is ajánlotta.

Az Alakítástechnológiák elmélete kurzuson megismerkedtünk a QForm szoftver használatával. Úgy gondoltam, elindulok a QForm versenyén, ahol a hazai forduló első helyezettje, és a nemzetközi forduló 3. helyezettje lettem.

Mi volt a sikered titka?

Sok készülés, bár több energiát szerettem volna rám szánni. A tanulmányaim és a verseny során is igyekeztem igényes lenni az általam készített munkára.

Hogyan zajlott a felkészülésed?

Először is, az órán is feltették a kérdést, hogy ki szeretne jelentkezni, és aki igent mondott, melegalakítási feladatokat kapott. Nyulász Pál nyugalmazott címzetes egyetemi docens sok jó tanácsot adott, például a kiemelten fontos dokumentáció elkészítésében. Renkó József, az Anyagtudomány és Technológia Tanszék doktorandusza is segített a felkészülésben, valamint kollégiumi szobatársam, Solti Kálmán, az előző évi QForm Olympiad nyertese is (interjúnk Kálmánnal múlt év októberében jelent meg).

Milyen további terveid vannak a témában?

Lehetőleg a családi vállalkozásunkban szeretnék elhelyezkedni, ahol célgépeket is gyártunk saját használatra, ahol az én tudásomra is szükség lehet.

Benesóczky László

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések